Aktuální, spolehlivé a srozumitelné informace o vývoji na trzích s PHM a minerálními oleji ve světě, Evropě i ČR
Zobrazit více

« Zpět

46. týden

22.11.2016 10:32

Přinášíme pravidelný výběr z článků, které nás zaujaly v minulém týdnu.

 

Jan Prokeš z Hospodářských novin píše o aljašských aerolinkách, které jako první na světě použily při komerčních letech bionaftu vyrobenou z větví a třísek stromů. Článek dále zmiňuje i jiné alternativní druhy paliv, které pro změnu testuje americké námořnictvo.

 

Bezobslužné čerpací stanice v ČR - současná situace i výhled do budoucna - to je téma, které na serveru lidovky.cz zpracoval Miroslav Petr. Právě jednu takovou benzinku otevřela v Pardubicích společnost  Armex Oil, jeden z významných obchodníků s pohonnými hmotami u nás.

 

Američtí geologové objevili v západním Texasu zřejmě největší nekonvenční ropné pole v USA. Jedná se o břidlicové naleziště, které je podle odhadů třikrát větší, než současná největší břidlicová formace Bakken v Severní Dakotě. Více informací zde.

 

A na závěr náš téměř již tradiční pohled na aktuální vývoj v oblasti těžby ropy. Média se shodují na tom, že pokud budou s omezením těžby souhlasit všechny země, které jsou i nejsou členy OPEC, její cena by mohla vzrůst až na 55 dolarů za barel (e15.cz, lidovky.cz, ihned.cz). 

« Zpět