Aktuální, spolehlivé a srozumitelné informace o vývoji na trzích s PHM a minerálními oleji ve světě, Evropě i ČR
Zobrazit více

« Zpět

ARMEX Oil investoval do skladu v Čelechovicích 70 mil. Kč

18.08.2016 14:51

Společnost ARMEX Oil, třetí největší distributor pohonných hmot v Česku investoval 70 milionů do nových skladovacích prostor v Čelechovicích na Olomoucku. Díky investici firma zdvojnásobí vlastní skladovací kapacitu pohonných hmot. Zrekonstruovaný sklad, který je od srpna ve zkušebním provozu se zařadí k nejmodernějším zařízením svého druhu v Česku.

 

Zrekonstruovaný sklad pojme celkem 2,5 milionu litrů nafty a 300 tisíc litrů methylesteru řepkového oleje (MEŘO). Rekonstrukce skladu začala v září loňského roku a do zkušebního provozu byl uveden v srpnu. „Rekonstruovaný skladový areál původně sloužil jako cukrovar, později jako skladiště lehkých topných olejů. Následně byl areál dlouho nevyužívaný,“ přibližuje historii nových skladových prostor Hynek Sagan, generální ředitel a spolumajitel ARMEX Oil.

 

Skladové prostory, jejichž renovace přišla firmu na 70 milionů korun, je jedním z nejmodernějších prostor pro skladování pohonných hmot v Česku. „Jsou tu ta nejmodernější měřící a technologická zařízení. Součástí rekonstrukce byla i celková revitalizace areálu někdejšího cukrovaru a jeho úprava,“ popisuje Hynek Sagan. Rekonstrukce skladu probíhala s důrazem na provozní bezpečnost a ekologičnost. Veškeré technologické rozvody a skladovací kapacity jsou proto řešeny jako dvouplášťové.

 

Čelechovický sklad je vedle skladu v Dobroníně druhým, který je ve vlastnictví ARMEX Oil. Ostatní sklady má firma v pronájmu. Rekonstrukce skladu v Čelechovicích společnosti přinese zdvojnásobení její vlastní skladové kapacity. Do budoucna by ARMEX Oil rád získal nový sklad ve středních Čechách. „Jednání už probíhají, ale nečekáme, že bychom nový sklad měli už v průběhu letošního roku,“ upřesnil Hynek Sagan.
 
Společnost ARMEX Oil se zaměřuje především na velkoobchodní prodej pohonných hmot. Vlastní také síť 14 čerpacích stanic. Konsolidovaný obrat firmy, která se na žebříčku největších českých firem CZECH TOP 100 umístila na 24. místě, v roce 2015 dosáhl přes 19,5 miliardy korun. ARMEX Oil je součástí skupiny ARMEX, do které patří také další distributoři pohonných hmot TRANSCARGO a DRACAR CZ, dodavatel energií ARMEX ENERGY, inženýrská společnost ARMEX Invest a společnost ARMEX Technologies. Skupina ARMEX patří podle žebříčku Czech Top 100 mezi 22 největších firem v zemi.
 
O firmě ARMEX Oil:
Společnost ARMEX Oil, s.r.o. působí na trhu s pohonnými hmotami od roku 1999. Je 3. největším distributorem pohonných hmot v Česku. Konsolidovaný obrat firmy se v roce 2015 pohyboval na úrovni 19,5 mld. Kč, což firmu řadí v žebříčku CZECH TOP 100 největších domácích firem na 24. pozici. Společnost na velkoobchodním trhu dodává ropné produkty zhruba 1000 smluvních zákazníků. Celkový objem dodaných pohonných hmot se pohybuje ve stovkách milionů litrů. Od roku 2003 ARMEX Oil buduje také síť vlastních čerpacích stanic, kterých je v současné době 14, umístěných především na strategických místech poblíž hraničních přechodů. Společnost také provozuje čtyři sklady pohonných hmot. Od roku 2013 je společnost ARMEX Oil většinovým vlastníkem firmy TRANSCARGO, která je tradičním distributorem pohonných hmot především na Moravě. Do skupiny patří od loňského roku také společnost DRACAR CZ. ARMEX Oil je držitelem certifikátu jakosti ISCC. Veškeré procesy ve firmě vycházejí z přesných postupových diagramů vypracovaných na základě přísných mezinárodních standardů. ARMEX Oil je součástí skupiny ARMEX s celkovým konsolidovaným obratem přes 21 miliard korun, do které, mimo jiné, patří také přední alternativní dodavatel energií, společnost ARMEX ENERGY, inženýrská společnost ARMEX Invest a společnost ARMEX Technologies. ARMEX Oil přijímá i díl společenské odpovědnosti a podporuje veřejně prospěšné, sportovní, sociální a kulturní projekty. Jde například o podporu Městského divadla v Děčíně, boxerského klubu BC Armex Děčín, hokejového klubu HC Grizzly Děčín, automobilového závodního týmu MM GT-Racing či občanského sdružení podporujícího tvorbu handicapovaných umělců P + P, o.s. Postižení postiženým. Skupina ARMEX se také stala pro nadcházejících pět sezón generálním partnerem prvoligového basketbalového klubu BK ARMEX Děčín.

« Zpět