Aktuální, spolehlivé a srozumitelné informace o vývoji na trzích s PHM a minerálními oleji ve světě, Evropě i ČR
Zobrazit více

« Zpět

Čepro v roce 2018 dosáhlo nejvyššího hospodářského výsledku v historii

15.03.2019 16:59

Praha 14. 3. 2019 - Společnost ČEPRO, a.s. dosáhla v roce 2018 rekordního zisku před zdaněním ve výši 1,285 mld. Kč při obratu v celkové výši 59,168 mld. Kč.

 

Společnost Čepro pokračuje ve velmi pozitivním růstovém trendu posledních let, kdy již čtvrtým rokem dosahuje zisku převyšujícího jednu miliardu korun. Letos dokonce dosáhla historicky nejvyššího hospodářského výsledku společnosti.

 

Hlavními aspekty úspěchu v roce 2018 byla kombinace úspěšné obchodní politiky, trvalého zvyšování efektivity a v neposlední řadě přetrvávajícího růstu domácí ekonomiky.“ říká Jan Duspěva, předseda představenstva Čepra.

 

Do pozitivního obchodního výsledku se kladně promítají výsledky všech hlavních obchodních aktivit. Ve  velkoobchodním i maloobchodním prodeji se podařilo výrazně překročit plán a dosáhnout výrazného meziročního nárůstu prodejů pohonných hmot a svůj podíl má také stabilní výnos v oblasti přepravy a skladování pohonných hmot. „Zaznamenali jsme rekordní prodeje na čerpacích stanicích, jak pohonných hmot, tak i suchého zboží. Síť EuroOil kontinuálně roste již čtyři roky v řadě a je největší českou sítí čerpacích stanic“, dodává Jan Duspěva.

 

Pro rok 2019 společnost Čepro rozšířila své dodavatelské programy a možnosti obchodní spolupráce a doplnila nabídku cenových konstrukcí pro zákazníky o nový systém tvorby základních cen pohonných hmot. Ten dynamicky reaguje na vývoj trhu a zohledňuje specifika tuzemského prostředí. Nový systém přinese větší transparentnost a zákazníkům objektivně stanovené výhodné ceny.

 

Kontakt pro média:

 

Mgr. Linda Máchová

 

vedoucí oddělení marketingu a komunikace

 

tel.:      +420 221 968 218

 

GSM:   +420 724 917 887

 

linda.machova@ceproas.cz

 

Informace pro editory:

 

Státní distributor paliv ČEPRO, a.s., je jedním z největších průmyslových podniků v České republice. ČEPRO provozuje síť 1135 km produktovodů, k dispozici má 650 skladovacích nádrží, jejichž kapacita je 1,76 mil. m³. Společnosti náleží 200 čerpacích stanic EuroOil po celé ČR, která je z hlediska počtu stanic třetí největší a z pohledu prodejů pohonných hmot čtvrtá nejvýznamnější v ČR. Síť EuroOil je největší český distributor pohonných látek v České republice. Více viz: www.ceproas.cz.

« Zpět