Aktuální, spolehlivé a srozumitelné informace o vývoji na trzích s PHM a minerálními oleji ve světě, Evropě i ČR
Zobrazit více

« Zpět

Libye zprovoznila další exportní terminál - Zueitina

07.10.2016 13:48


Fotek v galerii: 3
Zobrazit galerii »

První naložený tanker od roku 2015 směřuje do Číny.

 

Reuters uvádí, že cílovou zemí pro náklad 800.000 barelů ropy tankeru IONIC ANASSA, plující pod vlajkou Marshallových ostrovů, je Čína.

 

Zueitina, která byla mimo provoz od počátku listopadu 2015, patří mezi tři exportní ropné terminály nacházející se v oblasti, kde se znovu minulý měsíc obnovila těžba, když nad nimi vojenské jednotky věrné generálu Chalífu Haftarovi převzaly kontrolu. Jejich cílem je nechat všechny exportní terminály pod kontrolou National Oil Corporation (NOC) sídlícím v Tripolisu.

 

Znovuotevření tří libyjských exportních terminálů Zueitina, Ras Lanuf a Es Sider pomůže zvýšit export ropy ze země a tím i její produkci. Ta v současnosti tvoří pouze zlomek z 1,6 Mbpd, jehož dosahovala před revolucí v roce 2011. Podle údajů oficiálních míst dosáhla čtvrteční produkce objemu mezi 505.000 a 510.000 bpd.

 

NOC uvedlo, že doufá v dosažení těžební kapacity v objemu 900.000 bpd do konce tohoto roku. Splnění tohoto cíle je však ovlivněno zajištěním kapitálu na krytí provozních nákladů a znovuzprovoznění ropovodů v západní části Libye.

 

« Zpět